Výber prípraviek ObFZ Žilina vyhral I. ročník futbalového turnaja

13.04.2018 11:35

Výber prípraviek ObFZ Žilina vyhral I. ročník futbalového turnaja “O Stredoslovenský pohár prípraviek”  ročník 2007 a mladší.

Dňa 7.4.2018 sa konal v Žiari Nad Hronom turnaj prípraviek ročník 2007 za účasti desiatich výberov ObFZ zo  Stredoslovenského futbalového zväzu. Na hlavnom ihrisku v Žiari nad Hronom výber ObFZ Žilina vyhral svoju skupinu bez straty bodu a vo finále porazil výber ObFZ Rimavská Sobota! O skvelú reprezentáciu ObFZ za zaslúžili hráči: Marek Bielčik  , Lukáš Pecko ( TJ  Jednota  Bánová), Matúš Belko (FK Strečno), Marek Hrehor ( TJ Partizán Súľov), Sára Kerešová  (ŠKF VIX Žilina), Dávid Tichák (ŠK Gbeľany), Michal Lábaj, Andrej Štaffen, Lukáš Hatala (všetci TJ ŠK Podhorie), Samuel Mešar , Matej Svrček (obaja OŠK Rosina), Marek Minárik:(( FK Predmier), Samuel Kšiňan ( TJ VTJ Rajecké Teplice), Miloš Chyla (MFK Bytča) a tréneri Ján Capko, Jozef Minárik a vedúca družstva pani Belková. Samotnému turnaju predchádzal zraz 22 chlapcov, z ktorých tréneri  vybrali 12 hráčov a dvoch náhradníkov. Na výbere asistoval tréner zo Štiavnika pán Čvapek Vladimír.

Okrem víťazstva a zisku Putovného pohára sa najlepším strelcom turnaja stal Miloš Chyla z ObFZ Žilina. Vo výbere ObFZ Žilina bola aj jediná hráčka na turnaji Sára Kerešová, ktorá patrila k najlepším hráčom nielen výberu  ale aj celého turnaja.

Výsledky v skupine:

ObFZ Lučenec – ObFZ Žilina    0:5,  góly strelili: Chyla 2x, Belko 2x, Tichák

ObFZ  Žilina – OFZ Dolný Kubín     2:1, góly : Chyla, Belko

ObFZ Zvolen – ObFZ  Žilina  1:2, góly: Lábaj,Mašar

ObFZ Žilina – ObFZ Žiar nad Hronom   1:0, gól: Chyla Miloš

Finále: ObFZ  Žilina – ObFZ  RS  3:1, góly: Chyla 2x, Belko

V úplnom závere sa TMK ObFZ Žilina chce poďakovať všetkým klubom, ktoré dali svojich hráčov do výberu aj napriek tomu, že ich klub hral majstrovské stretnutia. Ale hlavné poďakovanie patrí hráčom, realizačnému týmu , vedeniu ObFZ za vytvorenie podmienok ale aj rodičom, ktorí neváhali vycestovať a povzbudzovať náš výber.