MŠK Žilina s finančným darom pre ObFZ Žilina

21.05.2024 13:59

 

Najmenší počet žltých kariet, málo faulov, hodnotenie delegovaných osôb i ďalšie fair play kritériá rozhodli o tom, že táto cena a zároveň finančná čiastka 10 000,- € z Niké – Fondu pre budúcnosť športu – poputuje Šošonom. Avšak, nie tak úplne. Viac prezrádza generálny riaditeľ MŠK Žilina Jaroslav Bačík, ktorý osobne prevzal cenu na galavečeri v Bratislave.

SILNÝ REGIÓN, SILNÝ KLUB

"Túto finančnú čiastku, ktorá prislúcha Cene fair play, posúvame ďalej. Veľmi dôležitý je vzájomný rešpekt medzi hráčmi, ale aj funkcionármi. Práve preto sme sa rozhodli financie venovať Oblastnému futbalovému zväzu Žilina. Myslíme si totiž, že každý ligový klub je spoluzodpovedný za futbal v regióne a tieto peniaze určite pomôžu ďalšiemu rozvoju mládežníckeho futbalu v našom kraji."

Šek si teda prebral Igor Krško, predseda Oblastného futbalového zväzu Žilina. "Oblastný futbalový zväz Žilina si veľmi váži rozhodnutie MŠK Žilina darovať finančnú prémiu 10 000,- €, ktorú klub získal ako Cenu fair play Niké ligy práve nášmu ObFZ. Je to výraz vzájomného rešpektu, úcty a ocenenia práce na všetkých úrovniach futbalu v rámci nášho ObFZ. Je to ocenenie práce klubov, funkcionárov ako aj podporovateľov hlavne mládežníckeho futbalu od jedného z najúspešnejších futbalových klubov na Slovensku. Prostriedky budú použité na podporu turnajov a iných projektov v kategóriách žiakov a prípraviek.

Spolupráca MŠK Žilina a ObFZ Žilina je príkladom toho, ako by mal fungovať a spolupracovať profesionálny futbal a amatérsky futbal. Veľká vďaka v mene všetkých detí, hráčov a funkcionárov klubov a ObFZ za toto rozhodnutie vedenia MŠK Žilina."