Memoriál Teodora Zvaru – dorast

25.06.2018 14:44

V sobotu 23. júna 2018 sa pod záštitou ObFZ Žilina uskutočnil na ihrisku v Hornom Hričove tradičný futbalový turnaj dorastencov Memoriál Teodora Zvaru. Najlepšie družstvá z oboch oblastných súťaží TJ Cementáreň Lietavská Lúčka, TJ Považský Chlmec, OŠK Ovčiarsko a TJ Horný Hričov predviedli vysokokvalitné a korektné športové zápolenia, ktoré boli oslavou dorasteneckého futbalu žilinskej oblasti.

V prvom zápase zvíťazilo družstvo Lietavskej Lúčky nad domácim TJ Horný Hričov 2:0 (0:0), keď o svojej výhre rozhodlo v posledných desiatich minútach. Ďalšie futbalové stretnutie rozhodli chlapci z Považského Chlmca už v prvom polčase, keď súperovi z Ovčiarska v ňom strelili všetky svoje góly a tak sa zrodil výsledok 3:0. V zápase o tretie miesto po vyrovnanom prvom polčase premenil Horný Hričov druhý polčas na exhibíciu a zdolal Ovčiarsko 7:0 (0:0). Futbalové vyvrcholenie prinieslo finále turnaja, v ktorom každý chvíľku ťahal pílku. Lietavská Lúčka napokon gólom z poslednej minúty priviedla po výsledku 3:3 zápas až do rozstrelu zo značky pokutového kopu. V ňom dominovali dorastenci Považského Chlmca a stali sa zaslúžene víťazom Memoriálu Teodora Zvaru.

Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Marek Gašpierik z TJ Považský Chlmec, za najlepšieho brankára Adrián Škubák z TJ Cementáreň Lietavská Lúčka a najlepším strelcom turnaja sa stal so štyrmi presnými zásahmi Milan Káčer z TJ Horný Hričov.